Wednesday, February 21, 2024

Shorti i Europianit 2024-Mediat spanjolle: Jemi në grupin e vdekjes(Spanjë, Itali, Kroaci, Shqipëri)

Lexo

Shorti për fazën finale të Euro 2024 e vendos ekipin e Luis de la Fuente në Grupin B. “Jemi ne grupin e vdekjes”. Kështu e ka cilësuar e përditshmja spanjolle “Marca” shorti për fazën finale të Euro 2024. Spanja bën pjesë në Grupin B bashkë me Shqipërinë, Italinë dhe Kroacinë. Ndërkohë që për përballjen me Shqipërinë, komenti është: Do të jetë dueli i nëntë me shqiptarët, me një bilanc shkatërrues për Spanjën: 8-0, me fitoren 9-0 të 19 dhjetorit 1990 si fitoren më të madhe. Skuadra kuqezi drejtohet nga ish-lojtari i Barcelonës, Sylvinho.

Në të njëjtën linjë qëndron edhe “AS”: Grupi i vdekjes për Spanjën. Një grup shumë i vështirë në të cilin La Roja është ndër favorite”, thuhet më tej në komentin e AS.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img