Tuesday, July 23, 2024

Treshe arbitrash shkodranë: Dragusha-Podgorica- Çobaj, për miqësoren e sotme, Vllaznia-Dinamo. Sonte, ora 20:00, stadiumi “Loro Boriçi”, hyrja e lirë

Lexo

Miqesoren e sotme mes Vllaznise dhe ekipit te Dinamos do ta gjykoj nje treshe arbitrash shkodrane me kryesor Bekris Dragusha dhe asistentet e tij Jetmir Podgorica dhe Ardit Çobaj. Kjo ndeshje eshte e vlefshe per te dy trajneret si Migen Memellin e Vllaznise dhe Luigi Di Biagio te Dinamos.

Ndeshja miqesore do te luhet ne stadiumin “Loro Boriçi” ne oren 20:00 ku te dyja skuadrat do te hedhin ne fushe lojtaret qe kan ne dispozicion te tyre per te qartesuar idete mbi lojtaret qe kan ne ekip. Nder te tjera, miqesorja e sotme mund te jete vendimtare per sulmuesin nga Ekuadori, i cili po kalon disa dite prove tek Vllaznia.

Ne kete ndeshje te fundit testuese perpara sezonit te ri futbollisti qe nis javen e ardhshme, duke pasur parasysh edhe nivelin e kundershtarit, per te cilin po flitet me superlative n riorganizimin e tij me futbolliste dhe staf te huaj, pritet nje mbeshtete e shumte nga tifozeria shkodrane, e cila i qendron besnik ekipit te saj te zemres.

Fatos Lamaj

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img