Thursday, July 18, 2024

Turqia mund Austrinë dhe rikthehet pas 16 vitesh në çerekfinalet e një Evropiani

Lexo

Turqia ka prerë një biletë për në çerekfinalen e Europianit. Ekipi i drejtuar nga Montella triumfoi 1-2 ndaj Austrisë, në supersfidën e luajtur sonte.

Demiral zhbllokoi ndeshjen që në minutën e parë, duke lëshuar sinjale të qarta. Mbrojtësi Demiral realizoi edhe golin e dytë për turqit, duke i dhënë kështu qetësinë e duhur skuadrës. Të besuarit e Ragnick u futën në lojë me Gregoristsch por pa mundur dot të ndryshojnë rrjedhën e takimit.

Turqia kështu në çerekfinale do të gjejë Holandën, në ndeshjen që luhet pas disa ditësh. Në krahun tjetër, Arnautovic me shokë duhet të kthehen në shtëpi, përpara kohe.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img