Sunday, April 14, 2024

(Video) Arben Xhaferi: Humbje që “djeg”. Trajneri i Vllaznisë futsal, analizon ndeshjen, Vllaznia-Tirana 8-9. Objektivi vendi i dytë

Lexo

Vllaznia e futsales është mundur me vetëm një gol diferencë nga Tirana kryesuese e kampionatit kombëtar të futsales. Ndeshja e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës ka përfunduar me rezultatin 8 me 9 në favor të Tiranës.

Në prononcimin e dhënë menjëherë pas ndeshjes, trajneri i Vllaznisë futsal, Arben Xhaferi thekson se ishte një humbje që “djeg”, e cila u vendos me vetëm një gol diferencë. Sipas tij përballja me Tiranën kryesuese dhe kampione në fuqi ishte e vështirë.

Megjithatë, Xhaferi pranoi se skuadra e drejtuar prej tij bëri maksimumin në fushën e lojës, porn ë një farë mënyre, mungesa e kapitenit Senad Lekaj, si dhe problemet e dëmtimeve të disa futbollistëve kuqeblu, por edhe gabimet e vetë lojtarëve të tij, bënë që kjo ndeshje të mos fitohej.

Kjo ishte ndeshja e fundit në shtëpi dhe e parafundit e krejt kampionatit, ndërkohë që takimi i javës së fundit të kampionatit për Vllazninë do të luhet në transfertën e Vlorës, ku Xhaferi premton fitore.

(Video) Prononcimin e plotë të trajnerit të Vllaznisë futsal, Arben Xhaferi mund ta ndiqni në kanalin tonë zyrtar, Veriu Sport-YOUTUBE) 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img