(Video) Bardulla, ish-i kuqeblu që po luan për Veleçikun. Vllaznia? Është në rrugën e duhur, pretendente për titull

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Florind Bardulla është një emër i njohur i futbollit shkodran. Pjesë për disa vite me radhë në ekipin e Vllaznisë, si dhe në kombëtaren e moshave, ndërkohë që aktualisht po luan për ngjyrat e ekipit të Veleçikut të Koplikut, aty ku për momentin luajnë edhe ish futbollistë të tjerë kuqeblu.

Ndërkohë që vazhdon të kontribuojë për Veleçikun e kategorisë së dytë, me objektivin e kualifikimit në kategorinë e parë, Bardulla e ka mendjen tek Vllaznia ku është rritur si futbollist.

Për Bardullën, me fitoren e javës së fundit ndaj Kastriotit, Vllaznia është kthyer në formën e duhur sportive duke i pasur të gjitha mundësitë për të ecur më lart në tabelë si pretendente për titull.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -