Friday, May 24, 2024

(Video) Euro 2024. Nesër, Shqipëri-Çeki. Trajneri i futbollit Ersi Çaku, flet për atmosferën në kampin kuqezi dhe rikthimin e Brojës

Lexo

Supersfida, Shqipëri-Çeki, takim që do të luhet mbrëmjen e së enjtes në “Air Albania” i vlefshëm për eleminatoret e Europianit 2024 ka marrë një vemendje jashtëzakonisht të madhe në mbarë shqiptarinë.

Me shumë interes po pritet kjo sdidë shumë e rëndësishëm për fatet e kualifikimit në grupin E edhe në qytetin e Shkodrës. Krahas tifozërisë kuqezi, me shumë emocion po e presin këtë superduel edhe specialistët e futbollit. Njëri prej tyre është edhe  trajneri i futbollit Ersi Çaku , i cili një ditë përpara ndeshjes jep opinionin e tij për këtë pragndeshje.

Ndër të tjera, Çaku flet edhe për rikthimin pas periudhës së dëmtimit në kombëtare të Armando Brojës, ardhja e të cilit është shoqëruar me komente, pro dhe kundër.

Gjithësesi, për trajnerin Çaku, ndeshja e mbrëmjes së nesër i ka të gjitha shanset për t’u mbyllur me sukses dhe kuqezinjtë të marrin tre pikët e plota që hapin rrugën drejt kualifikimit në finalet e Europianit.

(Video) Prononcimi i trajnerit të futbollit Ersi Çaku për pragndeshjen e kombëtares, Shqipëri-Çeki.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img