Sunday, April 14, 2024

(Video) Kapiteni i Tërbunit Anderson Filipi, flet për gjykimin e njëanshën që pukjanët patën në transfertën e Tropojës. Optimist për rikthimin Tërbunit në kategorinë e parë

Lexo

Tërbuni i drejtuar nga trajneri shkodran Altin Xhahysa, në përbërje të të cilit bëjnë pjesë edhe një numër i madh futbollsitësh shkodranë është i formatuar si një skuadër që kërkon rikthimin në Kategoria e Parë.

Por, pas javës së tretë pozicioni në tabelë nuk është i favorshëm. Humbja e ndeshjes së fundit në transfertë me Valbonën, sipas kapitenit Anderson Filipi erdhi si pasojë e një gjykimi të njëanshëm të arbitrit.

Në aspektin personal, Anderson Filipi, i cili ka dalë nga Akademia Vllaznia, shprehet i kënaqur që luan për fanelen e Tërbunit dhe ndjehet krenar, edhe për faktin se është i vetmi pukjan që luan për skuadrën e qytetit të lindjes.

Për ndeshjet e Kupës së Shqipërisë që luhen javën e ardhshme, Tërbuni ndeshet me Vorën duke pasur objektiv kualifikimin në turin tjetër.

(Video) Anderson Filipi, kapiten i Tërbunit, flet për ndeshjen e transfertës, Valbona-Tërbuni, 2-1. Java e tretë e Kategorisë së dytë.

Gaspër MARKU

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img