Monday, May 20, 2024

(Video) Kuqeblutë me formacionin më të mirë ndaj Laçit. Tekniku Osmani optimist për fitore

Lexo

Vllaznia do të përballet me Laçin në “Loro Boriçi” sot në orën 18:00 për të zhvilluar ndeshjen e javës së 31-të të Superiores. Shkodranët presin të rikthehen te fitorja pas 3 ndeshjeve ku kanë marrë vetëm 2 pikë.

Një formë jo e mirë e kuqebluve që synojnë 3 pikët për të vijuar presionin ndaj Egnatias kryesuese e cila ndodhet po kaq pikë larg. Fat i mirë për trajnerit Osmani është që do të ketë një grup të plotë ndaj kurbinasve.

Rikthimi i Smajlit është pritur me shumë kënaqësi nga stafi teksa mungesa e tij është vënë re ndjeshëm në ndeshjet e fundit. Formacioni do të jetë më i miri i mundshëm, ajo 11-she që i ka bërë të ëndërrojnë për titullin kampion deri në këtë pikë të sezonit.

Portën e mbron Qarri, ndërsa prapavija e përbërë nga Smajli, Stojanovic, Juric e Hakaj. Në mesfushë treshja plot muskuj Krymi, Alivoda, Boshnjaku dhe në sulm Mala e Gruda në mbështetje të kapitenit Balaj.

Formacioni i mundshëm i Vllaznisë për ndeshjen me Laçin:

Vllaznia(4-2-3-1): Qarri, Smajli, Juriç, Stojanoviç, Hakaj, Boshnjaku, Krymi, Alivoda, Mala, Gruda, Balaj. Trajner: Qatip Osmani

(Video) Prononcimi i trajnerit Qatip Osmani në pragndeshjen, Vllaznia-Laçi. Të shtunën, ora 18:00, në stadiumin “Loro Boriçi”

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img