Friday, June 21, 2024

(Video) Pragndeshja, Skënderbeu-Egnatia. Zv.Trajneri rrogozhinas, Julian Ahmaj në konferencë shtypi. Kërkohet fitorja tre pikëshe

Lexo

Në konferencën e shtypit të dhënë në pragndeshjen, Skënderbeu-Egnatia, zv.trajneri i Eganatias, Julian Ahmataj u shpreh se gjendja e skuadrës është mjaft e  mirë dhe se futbollistët janë të karituar për fitore.

“Gjendja eshte optimale, lojtaret pothuajse jane kthyer nga demtimet dhe grupi eshte i shendoshe. Eshte shpejt fjala titull, s’kemi mbyllur akoma fazen e pare, jane dhe 3 te tilla.  Dwamena eshte lojtar me potecial ne skuadren tone dhe kapiten i saj, eshte shume i rendesishem per Egnatian si te gjithe lojtaret e tjere, ai ka rolin e kapitenit dhe eshte pergjegjes per te ruajtur ekulibrat ne  familjen Egnatia ne fushe dhe jashte saj.

Luajme ndaj nje ekipi me potencial dhe shume vlera, por ne do te kerkojme te bejm maksimumin per te mbajtur ritmin.

Ne lidhje me portjerin tone Alen Sherri, do te thoja se me vjen mire qe Aleni ishte pjese e kombetares ne miqesoren me Bullgarine dhe kjo do te thote qe eshte ne rruge te frytshme por duhet akoma me shume vazhdimsi per te, i uroj sh suksese.”, tha nder te tjera zv.trajneri rrogozhinas në konferencen per shtyp.

(Video) Prononcimi i plote i Zv.trajnerit te Egnatias, Julian Ahmataj, në pragndeshjen, Skenderbeu-Egnatia.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img