Saturday, July 20, 2024

(Video) Vllaznia, feston ditëlindjen e 76-të të legjendës së futbollit shkodran, Sabah Bizi

Lexo

Ashtu siç kishte premtuar dy ditë më parë, mjeshtri I madh I futbollit shkodran dhe atij shqiptar, Sabah Bizi, ka mbërritur në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës për të qënë prezent në supersfidfën e javës së 21-të të Superiores, Vllanzia-Partizani.

Por, me të mbërritur në mjediset e stadiumit, ikona Bizi është është shoqëruar në dhomat e zhveshjes së futbollistëve kuqeblu, ku I është rezervuar një surprizë në festimni e ditë lindjes së 76-të të tij.

Torta me qiriun e ndezur janë shoqëruar me urimin e kënduar në kor nga e gjithë skuadra kuqeblu për ish futbollistin e famshëm të Vllaznisë, Sabah Bizi.

Urime: Edhe 100të tjera,  Sabaha Bizi, vjen pikërisht pak çaste përpara nisjes zyrtare të ndeshjes, Vllaznia-Partizani, duke qënë patjetër një ugur i mirë edhe për kuqeblutë që të realizojnë një fitore tre pikëshe sot ndaj Partizanit!

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img