Wednesday, February 28, 2024

(Video)Rikthimi i Vllaznisë Futsal, Presidenti Fisnik Barbullushi: Objektivi ynë është titulli kampion!

Lexo

Rikthimi i Vllaznisë në Kampionatin Kombëtar të Futsallit është pritur me entuziazëm nga sportdashësit shkodranë, pasi për hir të së vertetes ky sport pëlqehet shumë nga tifozëria shkodrane, gjë që u pa që ndeshjen e parë të kampionatit kur Vllaznia mundi me rezultatin 7-5 ekipin nënkampion të Shqipërisë, Diamant të Durrësit.

Krahas mbështetjes së KF Vllaznia, një kontribut kryesor për riorganizimin dhe pjesëmarrjen e Vllaznisë së Futsallës në kampionat kanë edhe një grup dashamirësish të këtij sporti me në krye Fisnik Barbullushin, i cili pritet të deklarohet zyrtarisht president i futsallës shkodrane.

Ndonëse është debutuese e këtij sezoni, për Barbullushin objektivi i Vllaznisë është fitimi i titullit kampion. Ndeshjen e javës së dytë të kampionatit, Vllaznia e Futsallës do ta luajë përsëri në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” duke pasur përballë ekipin Olimpik 1 Maj.

(Video) Presidenti i Vllaznisë Futsal, Fisnik Barbullushi, flet për riorganizimin e skuadrës kuqeblu dhe objektivat e titullit kampion)

Gaspër MARKU

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img