Vllaznia “top” ndaj Tiranës. Brdariç ka të gatshëm të gjithë titullarët

Lexo

Asambleja e Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier zgjedh për kryetar, Ilias Haxhirajn

Ilias Haxhiraj, është kryetari i ri i Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier. Haxhija mori votat e duhura në punimet...

Brdariç, me “dhimbje koke” për sfidën e së dieles me Kastriotin

Vllazninë e pret një ndeshje jo pak e vështirë të dielen në transferten krutane. Një sfidë ku të dyja...

Vllaznia më e mira e Kampionatit Dimëror të Atletikës: 12 medalje individuale, dhe Franko Burraj sportisti më i mirë i aktivitetit

12 medalje, 5 të arta, 5 argjenda, 2 të broxta, si dhe Franko Burraj, sportisti më i mirë i...

Edhe një seancë stërvitore ka Vllaznia në dispozicion në prag të supersfidës me Tiranën. Ajo do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në Durrës, aty ku është duke u stervitur prej tre ditësh skuadra kuqeblu.

Një grumbullim ky në bregdetin durrsak që duket se i ka vlejtur shumë futbollistëve për të marrë formën e duhur sportive. Më së shumtmi, kuqeblutë i gëzohen rikuperimit të titullarëve që gjatë javës kanë shfaqur problem fizike.

Dhe, ndër të tjera, merita këtu shkon për stafin mjekësor, i cili ka bërë të pamundurën që katërshja, Aralica, Jonuzi, Gjurgjeviç dhe Hakaj t’i bashkohet grupit të parë gjatë dy seancave të fundit stervitore.

Me gatishmërinë e katërshes në fjalë, teknikut Brdariç  i shtohen alternativat e duhura për fiksimin e njëmbëdhjetëshit të parë që do të hedhë në fushë mbrëmjen e së shtunës kundër Tiranës.

Megjithatë, edhe pse realisht konsiderohet një gjë shumë pozitive, rivaliteti i madh që ekziston në skuadër për një vend titullari ia shton paksa sikletet teknikut kuqeblu.

Më së shumtmi, gara për një vend titullari në këtë pragndeshje vëheret në repartin e sulmit, por edhe e mesfushës. Kruja dhe Çoa që luajtën titullarë në miqësoren me pukjanët e kërkojnë sërishni një gjë të tillë, dhe nga sa bëhet e ditur, të paktën për njërin prej tyre, Brdariç shtë duke e menduar seriozisht një gjë të tillë.

Gjithësesi, me shumë mundësi, dilemave që në lidhje me këtë pikë, Brdariç së bashku me kolegët e tij të stafit teknik pritet t’u japë fund në seancën e fundit anti-Tirana.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -