Wednesday, December 6, 2023

Zhduket një sportist në Tokio: fillojnë kërkimet

Lexo

Peshëngritësi nga Uganda nuk u paraqit në provën e Covid dhe nuk ishte në dhomën e tij

Një atlet nga Uganda është zhdukur në Japoni, disa ditë para Lojërave të Tokios, siç raportohet nga media japoneze duke cituar burime zyrtare lokale. Autoritetet në fakt po kërkojnë Julius Ssekitoleko, gati 21 vjeç, peshëngritës.

I riu nuk u paraqit sot për caktimin e provës ditore për Covid dhe nuk ishte në dhomën e tij të hotelit, siç u njoftua nga qyteti Izumisano, shtëpia e kampit para-olimpik të delegacionit të vendit afrikan, një nga të parët që mbërriti.

Më 19 qershor, dy anëtarë të ekipit të Ugandës dolën pozitivë në ulje, në aeroportin Narita afër Tokios.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img