102 vjetori i Vllaznisë, grupimi Power 12 nderon kryetifozin Tut Rrahmani

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Nëse u ndje ndopak atmosfera e e ditëlindjes së 102 të Vllaznisë, merita i takon grupit të tifozëve kuqeblu, Power 12, të cilët në një farë mënyre ishin të vetmit që e festuan këtë ditë të shënuar të historisë së sportit shkodran. Të mbledhur në një nga lokalet e qytetit të Shkodrës që spikaste dekori kuqeblu, ato festuan gjatë 102 vjetorin e krijimit të Shoqërisë Kulturore Sportive Vllaznia.

Pjesë e kësaj feste ishte edhe nderimi që ato kishin rezervuar për Tutin(Astrit Rrahmani) që në Shkodër dhe mbarë Shqipërinë njihet si kryetifozi kuqeblu. Është pikërisht ai, Tuti, që ndër të tjera, do të kujtohet gjatë nga e gjithë tifozëria shkodrane për mënyrën e të festuarit në fitimin e titullit të fundit kampion në vitin 2001, teksa me pajtonin e tij karakateristik të festave shkodrane, bënte xhiron e festimit të titullit në pistën e stadiumit “Loro Boriçi”.

Nderim Grabolli në krye të grupimit Power 12, mes të tjerave kishte përgatitur një tortë simpatike me dekorin kuqeblu, që ia dhuroi Tutit. Dhuratë, kjo që e emocionoi pa masë kryetifozin, gjë që e shprehu me falenderimet pa masë për nderimin që iu. Ndërkohë, në vijim, atmosferës entuziaste të kësaj feste, nuk i munguan edhe urimet dhe dëshirat e zjarrta që në fund të sezonit, të gjithë së bashku të festojnë titullin kampion, aq shumë të mirëpritur në qytetin verior.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -