Akademia Vllaznia U-15, ndihma për familjet në nevojë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Ekipi i Akademisë Vllaznia U-15, i cili në Kampionatin Kombëtar të Futbollit të moshave është në krye të klasifikimit, spikat edhe jashtë fushës së futbollit. Fjala është për një gjest fisnik që futbollistët e kësaj skuadre së bashku me trajnerin e tyre, Edmond Doçi, bënë ditën e djeshme teksa iu gjenden pranë një familje në nevojë.

Ndihmat e mbledhura nga familjet e secilit futbollist, por edhe me mbështetjen e bizneseve të Shkodrës, ato i adresuan në një nga familjet e varfëra të zonës së Shllakut. Pasi udhëtuan për disa kilometra në një terren malor, ato mbërriten në destinacion duke dorëzuar ndihmat në fjalë. Përpos ndihmave ushqimore dhe materiale, futbollistët dhe trajneri i tyre Doçi i dhuruan djalit të vogël të kësaj famille një top futbolli me firmat e vetë futbollistëve duke i bërë edhe ftesen përkatëse që pasi të rritej edhe pak të bëhej pjesë e Akademisë Vllaznia.

Ai që mori këtë iniciativë dhe bëri të mundur bashkëpunimin me Akademinë e Futbollit Vllaznia, është një punonjës i medias, Mark Gjeka, i cili si profesionist, krahas aktiviteteve të tjera ditore, me kameran e tij filmon edhe ndeshjet e futbollit të kësaj Akademie. Ndaj, në një farë mënyre, është edhe kjo arsyeja që futbollistët dhe trajneri i tyre iu përgjigjen pozitivisht propozimit të tij për të mbështetur familjet e kësaj zone ku vetë Marku ka lidhje të kahershme me traditat e kësaj zone. Për këtë, kameramani Gjeka, nuk nguron të përcjellë falenderimet e tij për sportistët në fjalë.

“Falenderoj nga zemra të rinjtë e Akademisë Vllaznia U-15 si dhe prindërit e tyre që ju bashkuan thirrjes time për të ndihmuar familjet në nevojë në zonën e Shllakut. Le të jetë një thirrje sensibilizuese për të gjithë ata që kanë mundësi të kontribuojnë sadopak në lehtësimin e përballimit të vështirësive ekonomike sidomos në periudhën e dimrit që vështirësitë ekonomike janë akoma më të mëdha për shkak të kushteve atmosferike. Me respekt dhe falenderime nga Mark Gjeka”,, citohet në postimin e zotit Gjeka në rrjetet sociale.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -