Monday, July 22, 2024

Abissnet Superiore-Sot dy ndeshjet e fundit të javës së 21-të: Egnatia-Erzeni dhe Dinamo-Kukësi

Lexo

Ditën e sotme do të luhen dy takimet e mbetura të javës së 21-të. Në orën 13:30 në “Egnatia Arena” do të përballen Egnatia dhe Erzeni. Rrogozhinasit kryesojnë me 8 pikë diferencë nga vendi i dytë që mbahet nga Partizani dhe ndaj shijakasve dëshirojnë të mbajnë sërish larg rivalët. Nga krahu tjetër ekipi i drejtuar nga Alfred Deliallisi kërkon rikthimin te fitorja pas humbjes me Vllazninë. Dueli i fundit është mes Dinamos dhe Kukësit. Si dinamovitët edhe verilindorët vijnë pas humbjeve në javën e 20-të dhe në “Niko Dovana” duke nisur që nga ora 17:00 do të kërkojnë 3 pikët në kampionat,pasi nuk iu lejohen më hapa fals në Superiore.

Trupat gjykuese të dy ndeshjeve përkatëse

Egnatia-Erzeni

Arbitër kryesor:Klodian Prenga(Laç)

Asistent 1:Xhuljo Mani(Tiranë)

Asistent 2:Endri Mehmetaj(Fier)

Arbitër i 4:Adrian Beqiraj(Tiranë)

Var:Silvio Dyrmishi(Elbasan)

Avar:Olsid Ferataj(Patos)

Dinamo-Kukësi

Arbitër kryesor:Dorjan Maletaj(Tropojë)

Asistent 1:Erind Burgu(Fushë-Krujë)

Asistent 2:Marjus Qose(Lushnje)

Arbitër i 4:Laver Alla(Lushnje)

Var:Eldorjan Hamiti(Lezhë)

Avar:Orlando Kuka(Tiranë)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img