Saturday, April 13, 2024

Adrian Bajrami rinovon me Benfikën, e prezanton Rui Kosta

Lexo

Mbrojtësi kuqezi ka zgjatur bashkëpunimin deri në vitin 2026

Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfikën deri në vitin 2026. I pranishëm ishte dhe legjenda portugeze, Rui Kosta, i cili mban postin e presidentit të klubit. I formuar si lojtar në ekipet e moshave të Young Boys, e më pas në radhët e klubit portugez, mbrojtësi kuqezi është pjesë e Benfikës B që nga viti 2022. Është aktivizuar në 20 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Bajrami është aktivizuar fillimisht me Zvicrën, në radhët e U18. Më pas u bashkua me kuqezinjtë, fillimisht me U19 e më pas me U21 nën drejtimin e Alban Bushit dhe në vitin 2022 u bashkua me Kombëtaren, që në atë kohë drejtohej nga Edoardo Reja.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img