Monday, April 15, 2024

Tragjedi në Argjentinë, vdes futbollisti i Velez

Lexo

Djaloshi ndërroi jetë një ditë para se të mbushte pesëmbëdhjetë vjeç, që nga viti 2019 ishte në ekipin e të rinjve të klubit

Trishtim për skuadrën argjentinase të Velez.  Yair Rodriguez Pereyra, futbollist i të rinjve, vdiq në moshën 14-vjeçare për shkak të një sëmundjeje infektive në spitalin Santa Isabel në Buenos Aires.

Futbollisti shumë i ri iu bashkua klubit në vitin 2019, duke u zhvendosur me familjen në kryeqytetin argjentinas dhe duke luajtur si mesfushor. I lindur më 28 shkurt 2009, ai ndërroi jetë një ditë para ditëlindjes së tij të pesëmbëdhjetë. Janë pezulluar të gjitha aktivitetet që kanë të bëjnë me sektorin e të rinjve të Velez

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img