Sunday, February 25, 2024

Botërori “Katar 2022”-Sot 4 duelet përcaktuese të grupeve C dhe D

Lexo

Emocionet e Botërorit “Katar 2022” vijojnë sot edhe me katër duele që i përkasin grupeve C dhe D. Ato nisin në orën 16:00 me skuadrat e grupit D, Australi-Danimarkë dhe Tunizi-Francë. Francezët luajnë të qetë në këtë ndeshje të tretë pasi janë të parët që e kanë siguruar kualifikimin në turin tjetër të 16-tëshes. Ndërsa, e dyluftuar pritet të jetë sfida mes Danimarkës dhe Australisë, që kërkojnë një biletë për më tej, ndërkohë që për Tunizinë një gjë e tillë duket e pamundur.

Ndërkohë, në duelet e dyta të orës 20:00, që i përkasin grupit C, kemi përballjet Polonia- Argjentinë dhe Arabia Saudite-Meksikë. Duele këto, që në krahasim me ato të orës 20:00 pritet të jenë më të forta, për vete nivelin që disponojnë skuadrat pësrkatëse, ku për momentin, çështja e kualifikimi të dy skuadrave të para në grup është e hapur.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img