Thursday, July 18, 2024

Futboll

Futboll femra, klasikja Vllaznia-Tirana, sot ora 14.00 në “Loro boriçi”

Kampionati Kombëtar i futbollit për femra luan sot javën e dytë. Tre skuadrat e Shkodrës, Vllaznia dhe AAS do t’i luajnë ndeshjet në fushat e tyre, Vllaznia pret Tiranën dhe AAS ekipin tjetër privat të kryeqytetit Tirana AS, ndërkohë...

Sponsori Alban Xhaferi, mesazh publik për gatishmërinë e thellimit të bashkëpunimit me Bashkinë për drejtimin e Vllaznisë

Në javët e fundit të sezonit të kaluar futbollistik, atëherë kur Vllaznia po kalonte momente jo të mira në pozitat e tabeles së klasifikimit, madje edhe me rrezikun e rënies një kategori më poshtë në skenë doli sponsori Alban...

Futboll-Superliga e moshave Grupi A, Shënkolli kryesues për U-17 dhe U-19

Kategoria Superiore e Superligës së moshave ka luajtur këtë fundjavë ndeshjet e javës së tretë. Veriu Sport është ndalur kryesisht tek ballafaqimet e grupi A ku konkurojnë edhe skuadrat veriore. Ajo që tërheq vemendjen ka të bëjë me një...

Kupa e Shqipërisë, Laçi mund Egnatian 3-1, përcaktohen 8 skuadrat çerekfinaliste

Laçi-Egnatia, takim ky i luajtur pasditen e së shtunës në stadiumin e Laçit, ka qënë çifti i fundit i turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Vendasit kanë fituar me rezultatin 3 me 1 duke u kualifikuar në 8...

Nevil Dede merr zyrtarisht timonin e Tiranës, mesazh emocional për miqtë e tij

Pas shkarkimit të trajnerit Emanuel Egbo, presidenca bardheblu ka marrë menjëherë vendimin për emërimin e Nevil Dedes në detyrën e trajnerit të Tiranës. “Nevil Dede është trajneri i ri i KF Tirana. Klubi i Futbollit Tirana emëron në krye të...

Emblema e futbollit kuksian Rrahman Hallaçi mbushë 37 vjeç, urim special nga KF Kukësi

Për vitet që ka kontribuar në klubin e qytetit të tij të lindjes, Kukësi, por edhe për karrieren e pasur në vite me Partizanin dhe kombëtaren e Shqipërisë, Rrahman Hallaçi konsiderohet si emblema e futbollit kukësian. Hallaçi ka provuar...

Vllaznia-Elbasani, sot ora 13.30 në Vllaznia në “Loro Boriçi”

Vllaznia dhe Elbasani do të përballen sot në stadiumin “Loro Boriçi” duke filluar nga ora 13.30. Ndeshja në fjalë është e vlefshmë për Turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Ashtu si edhe në turin e parë, edhe në...

Trajneri i Kukësit Skender Gega me Covid-19, mungoi në ndeshjen ndaj Beses

Nisja jo e mirë e kampionatit me dy humbje radhazi, pakënaqësia e mungesës së rezultateve, shoqëruar me ultimatumin e fitimit të tre ndeshjeve nga anaga presidentit Safet Gjini, por më së shumti edhe mungesa e tij në drejtimin e...

Eliminimi në Kupë, Tirana shkarkon trajnerin Egbo

Trajneri Emanuel Egbo nuk do të jetë më trajner i Tiranës. Paraqitja e dobët në fushën e lojës në ndeshjen e sotme përballë Korabit të Peshkopisë ku në limit të kohës shtesë, bardheblutë pësuan gol duke u eleminuar kështu...

Latest News

- Advertisement -spot_img