Thursday, May 30, 2024

Champions League-Spektakël në Bernabeu për çerekfinalen e parë, Real-City 3-3

Lexo

Spektakolare ndeshja e parë çerekfinale: gola të çmendur dhe lojë e shkëlqyer

Real Madrid dhe Manchester City dhuruan spektakël në ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Champions League. Gjithçka përfundoi në një barazim 3-3 në Bernabeu me një seri surprizash dhe golash spektakolarë, parakalime dhe kundërparakalime.

Anglezët kaluan në avantazh që në minutën e 2-të me një goditje dënimi të Bernardos që befasoi Lunin, por Reali mundi të reagonte menjëherë për të bërë 2-1, me autogolin e Dias pas një gjuajtje të Camavinga dhe Rodrygo në kundërsulm.

Në pjesën e dytë, City nënshkroi rikthimin e tij brenda pesë minutave, mes minutave 66’ dhe 71’ me dy super gola, të Foden dhe Gvardiol, por nga ana tjetër Valverde hyri në festivalin e “golit të vitit” me një goditje me të djathtën, i cili rivendosi barazpeshën.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img