Saturday, May 18, 2024

Allegri i ka ditët e numëruara, Juventusi mendon për trajnerin e ri

Lexo

Antonio Conte ose Thiago Motta, janë kandidatët kryesorë për të zënë vendin e Allegrit. Juventusi pret, të paktën publikisht, fundin e kampionatit për të nxjerrë një bilanc përfundimtar dhe për të planifikuar të ardhmen. Duke filluar, padyshim, nga pankina.

Pozicioni i Max Allegrit nuk është aspak i sigurtë. Tifozët kërkojnë një ndryshim të drejtimit teknik dhe Giuntoli duket i gatshëm ti kënaqë.

Me kusht që të arrihet një marrëveshje me trajnerin toskan, i cili është i vendosur të zbatojë kontratën e tij që skadon në 2025, veçanërisht nëse arrin të marrë një vend në Champions League dhe të fitojë Kupën e Italisë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img