Tuesday, May 28, 2024

Dinamo e bukur, por në fund, me pak fat, fiton Tirana

Lexo

Dinamo City-Tirana 2-3

(Kaçorri 24′, Denison 59′(p)/Hila 29′, Latifi 74′(p), Hasani 90′ (p))

Dinamo City: Rexhepi,Marku,Hoxha,Behiraçe,Prodani,Vila(Allmuça 63),Zabergja(Smaçi 79),Krasniqi(Vokrri 79),Loran(Andoni 63),Denison(Tusha 88),Kaçorri Tranjer:Luixhi Di Biaxho

Tirana:Lika,Haxhiu(Doka67),Najdovski,Hoxhallari,Pergjoni,Jonuzi,Hila,Lushkja(Deliu 46),Latifi(Qefalija 90+6),Kaina(Hasani 46),Abazaj(Mici 90+2) Tranjer:Orges Shehi

Arbitra:Juxhin Xhaja,Rejdi Avdo,Dojando Myftari(Tirane),Emanuela Rusta(Elbasan) Var:Kreshnik Barjamaj(Tirane) Avar:Adrian Beqiraj(Tirane) Delegat:Marjus Sulejmani(Tirane) Vezhgues:Ervis Peza(Tirane)

Karton te verdhe:Krasniqi 29,Di Biaxho 56,Prodani 73,Marku 88,Vokrri 90+4,Andoni 90+6,/Najdovski 53,Deliu 56,Hoxhallari 86,Doka 90+7

 

Pese gola, tre prej te cileve me penallti prodhoi dueli, Dinamo City-Tirana, takim ky i zhvilluar mbremjen e se dieles ne stadiumin “Elbasan Arena” per llogari te javes se pare te Abissnet Superiore, sezoni 2023-2024.

Nje Dinamo e bukur per vertetes, por ne fund, edhe me pak fat triumfon Tirana me permbysje te rezultatit. Sfida ishte shume e luftuar, ndersa skuadra e Luixhi Di Biaxho zhbllokoi rezultatin ne minuten e 24-te, me Kacorrin qe kaloi ne avantazh ekipin e tij.

Megjithate vetem gjashte minuta me pas “bardheblute” e kryeqytetit barazuan me Hilen,duke bere qe pjesa e pare te mbyllej ne “paqe”.

Fraksioni i dyte solli tre gola te tjere,ne minuten e 59-te “Nendetesja blu” mori serish avantazhin me Denison qe shenoi nga pika e bardhe e penalltise.

Ekipi i trajnerit Orges Shehi reagoi mjaft mire dhe ne minuten e 74-te Latifi riktheu barazimin edhe ky duke shenuar me penallti.

Ne fund gjithçka u vulos nga Hasani,qe realizoi golin e permbysjes dhe te fitores per Tiranen ne minuten e 90+1-te nga pika e bardhe e penalltise.

Ne fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-3,me Dinamo qe javen e pare e mbyll pa pike dhe renditet ne vend te tete, teksa Tirana pozicionohet ne vend te dyte me tre pike.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img