Monday, June 24, 2024

Dinamo, vjen fitorja e parë në miqësore. Blutë sfidojnë Riminin në transfertë

Lexo

Rimini-Dinamo  0-1(Shënues: Kaçorri 11’)

Formacioni i Dinamos: Sali, Prodani, Behiraçe, Hoxha, Marku,                                            Zabergja, Loran,Jaku,Bardhi,Silva,Kaçorri. Trajner: Luigi Di Biagios

Dinamo dhe Rimini kan zhvilluar diten e sotme nje ndeshje miqesore mes tyre. Ky takim ka startuar ne oren 17:30 ne stadiumin “Valentino Mazzola”.

Kjo ishte edhe fitorja e pare e Luigi Di Biagios te Blute. “Nendetesja” triumfoi me shifrat 1-0 ku Kaçorri në minuten e 11-te do te gjente rrugen e rrjetes.

Italiani hodhi ne fushen e lojes kete formacion:Sali,Prodani,Behiraçe,Hoxha,Marku,Zabergja, Loran,Jaku,Bardhi,Silva,Kaçorri.

Kujtojme se Dinamo sfiden e pare ne Abisnet Superiore do ta luaj ndaj Tiranes duke nisur kete sezon me derbin e kryeqytetit.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img