“Dritë jeshile” për rrogat e prapambetura të Vllaznisë, Këshilli Bashkiak miraton buxhetin e Bashkisë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Për futbollistët e Vllaznisë, stafin, administraten si dhe punonjësit e terreneve sportive, përfshirë këtu edhe Akademinë e Futbollit Vllaznia, ka një lajm të mirë. Bëhet fjalë për rrogat e prapambetura, të cilët përpos ekipit të parë që ka rreth dy-tre muaj pa u paguar, pjesa tjetër është në kufijtë e të paimagjinueshmes, deri në 8 muaj pa u shpërblyer me rrogat mujore. Mbledhja e Këshillit Bashkiat Shkodër e zhvilluar mbrëmjen e djeshme online ka miratuar me 34 vota pro dhe 1 vote kundër buxhetin e Bashkisë Shkodër për vitin 2021 dhe atë afatmesëm 2022- 2024, gjë që krahas sektorëve të tjerë ka brenda edhe pjesën e sportit.

Konkretisht, pjesë e shifrës së këtij buxheti të miratuar për aktivitetin e gjithanshëm të qytetin e Shkodrës është edhe ajo e sportit në tërësi, jo vetëm të futbollit, por edhe sporteve të tjera që janë në listën e Klubit Shumësportesh Vllaznia.

Sa i përket KF Vllaznia, shuma e planifikuar për aktivitetin e ekipit të parë si dhe klubit në tërësi mësohet se është 44.000.000 lekë të reja. Miratimi i mbrëmshëm i buxhetit të Bashkisë në tërësi nga ana e Këshillit Bashkiak është hapi i parë pozitiv, ndërkohë që hapi i dytë është miratimi i këtij buxheti edhe nga institucioni i Prefekturës, konkretisht titullarja e këtij institucioni, zonja Majlinda Angoni. Dhe më pas, gjithçka është gati që fondi në fjalë të lëvrohet edhe për sektorin e sportit, në mënyrë që të marrë fund problematika e dhënies së pagesave të prapambetura, duke vijuar më pas edhe më tjerat në normalitetin e kohës së duhur.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -