Wednesday, December 6, 2023

Euro 2020/Pas pak ora 21.00, Itali-Spanjë, ja si mund të vendosen skuadrat në fushë

Lexo

Për gjysmëfinalen e parë të Euro2020, të besuarit e Roberto Mancini përballen me spanjollët e Luis Enrique

Italia kundër Spanjës, Mancini kundër Luis Enrique: një vend në finalen e Euro2020 është për t’u arritur. Zotërimi i topit spanjoll kundër gjeometrisë italiane. Jorginho kundër Busquets, dëshira e Immobile kundër Morata, sulmuesit gjithmonë në qendër të polemikave pavarësisht nga shumë gola të shënuar. Dy filozofi të ngjashme, që çuan dy ekipet kombëtare të luanin këtë fazë të Europianit. Të besuarit e Roberto Mancini dominuan grupin dhe eliminuan Austrinë dhe Belgjikën. Spanja e Luis Enrique, pas dy barazimeve në dy ndeshjet e para, filloi të lëvizë dhe arriti në gjysmëfinale pas kohës shtesë me Kroacinë dhe penalltive kundër Zvicrës.

Formacionet e mundshme

ITALI-SPANJE

ITALIA (4-3-3): Donnarumma, Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne. Trajner: Mancini.

Në dispozicion: Sirigu, Meret, Acerbi, Bastoni, Toloi, Florenzi, Locatelli, Pessina, Cristante, Bernardeschi, Berardi, Belotti.

SPANJA (4-3-3): Unai Simon, Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Jordi Alba; Koke, Busquets, Pedri; Ferran Torres, Morata, Dani Olmo. Trajner: Luis Enrique.

Në dispozicion: De Gea, Sanchez, D. Llorente, Garcia, Gaya, Thiago Alcantara, M.. Llorente, Rodri, Fabian Ruiz, Traorè, Moreno, Oyarzabal.

Abitër: Brych (Ger).

Asistentët: Borsch (Ger) e Lupp (Ger).

I katërt: Karasev (Rus).

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img