Thursday, July 18, 2024

Euro 2024-Holanda favorite, por kujdes Rumaninë, plot ego dhe ritëm për të shkuar më tej

Lexo

Rumani-Holandë, është ndeshja e radhë e vlefshme për fazën e 1/8-tave të të Europianit “Gjermani 2024”. Kombëtarja e “tulipanëve”, vjen si favorite në këtë takim, por rumunët do të kërkojnë të bëjnë surprizën.

Megjithaatë, në kampin rumun ka sinjale se skuadra e tyre është shumë e motivuar për të bërë më të mirën sot në fushën e lojës. Ndaj, pritet të jetë një ndeshje e bukur dhe e luftuar deri në fund, me dy skuadrat që duan me çdo kusht çerekfinalen.

Nër sfidën e sotme, trajnerët respektive kanë bërë zgjedhjet e tyre duke përcaktuar emrat e futbollistëve që do të luajnë nga minuta e parë.

RUMANIA: Nita, Ratiu, Dragusin, Burca, Mogos, Marin, Man, Stanciu, R. Marin, Hagi, Dragus.

HOLANDA: Verbruggen, Ake, Van Dijk, De Vrij, Dumfries, Reijnders, Simons, Schouten, Gakpo, Bergëijn, Depay.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img