Tuesday, July 23, 2024

Flamurtari nuk ndalet, zyrtarizon sulmuesin e njohur

Lexo

Flamurtari nuk ndalet në merkato. Vlonjatët vazhdojnë që të përforcojnë organikën në merkaton e janarit dhe kanë arritur që të firmosin me një emër të njohur të futbollit shqiptar.

Vasil Shkurtaj tashmë zyrtarisht është një lojtar i Flamurtarit. Sulmuesi është transferuar në Vlorë për të luajtur me fanelën e kuqezinjve në pjesën e dytë të sezonit. Shkurtaj është aktivizuar me disa skuadra në Shqipëri si Laçi, Kukësi apo Luftëtari, ndërsa së fundmi është aktivizuar në Qipro.

Vlonjatët pretendojnë rikthimin në elitën e futbollit shqiptar këtë sezon dhe deri tani kanë afruar në skuadër gjatë merkatos së janarit emra si Sebastián La Torra, Gersi Diamanti, Arton Podrimcaku, Justinas Janusevskis dhe Idriz Batha.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img