Thursday, July 18, 2024

Franca eleminon Portugalinë dhe sfidojnë Spanjën në gjysmëfinalen e parë të Euro 2024

Lexo

Franca është kualifikuar në gjysmëfinale të Europianit, pasi eleminoi me penallti Portugalinë(120 minuta 0-0).

Skuadrat rrezikuan që në minutat e para, nga një rast për secilën skuadër, me Bruno Fernandes dhe Theo. Në të 62-tën, Maignan i mohoi golin Vitinhas.  Në të 67-tën Kolo Muani shpërdoroi një rast të mirë. Pavarësisht rasteve, nuk pati gol deri në fund, me ekipet që shkuan në shtesë. As shtesa nuk prodhoi gol, Franca u tregua më e saktë nga pika e bardhë e penalltive, në gjysmëfinale gjen Spanjën.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img