Thursday, February 29, 2024

FSHF publikon kalendarin e Abissnet Superiore, Kategoria e Parë & Kupa e Shqipërisë për janarin 2024 dhe vazhdim. Vllaznia-Kukësi, më 14 janar, java e 19-të dhe Vllaznia-Flamurtari me 24 janar, për Kupë

Lexo

Komisioni i Ligave dhe Garave në FSHF ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të kampionatit “Abissnet Superiore”, nga java e 19-të e deri në javën e 22-të, kalendarin e ndeshjeve të  “Kategorisë së Parë” nga java e 17-të e deri në javën e 19-të, si edhe kur do të luhen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, të vlefshme për turin 1/8-ave të këtij kompeticioni.

Kampionati “Abissnet Superiore” do të ngrejë siparin për vitin 2024 më datë 12 janar, ndërsa Kategoria e Parë më datë 19 janar. Turi i 1/8-ave i Kupës së Shqipërisë do të luhet më datë 24 janar.

Më poshtë kalendari i plotë:

ABISSNET SUPERIORE

JAVA 19
Dinamo-Tirana                  12.01.2024           17:00
Egnatia-Skënderbeu       13.01.2024           13:30
Partizani-Teuta                 13.01.2024           17:00
Laçi-Erzeni                           14.01.2024           13:30
Vllaznia-Kukësi                  14.01.2024           17:00

JAVA 20
Kukësi-Egnatia                  19.01.2024           13:30
Teuta-Tirana                      19.01.2024           17:00
Erzeni-Vllaznia                   20.01.2024           13:30
Partizani-Laçi                      20.01.2024           17:00
Skënderbeu-Dinamo      20.01.2024           17:00

JAVA 21                               
Laçi-Teuta                           28.01.2024           13:30
Vllaznia-Partizani              28.01.2024           17:00
Tirana-Skënderbeu         28.01.2024           17:00
Egnatia-Erzeni                   29.01.2024           13:30
Dinamo-Kukësi                 29.01.2024           17:00

JAVA 22
Kukësi-Tirana                     03.02.2024           13:30
Partizani-Egnatia              03.02.2024           17:00
Teuta-Skënderbeu          03.02.2024           17:00
Laçi-Vllaznia                        04.02.2024           13:30
Erzeni-Dinamo                  04.02.2024          13:30

KATEGORIA E PARË

JAVA 17
Elbasani-Korabi                 19.01.2024                          17:00
Kastrioti-Bylis                     20.01.2024                          13:30
Lushnja-Tomori                 20.01.2024                          13:30
Apolonia-Flamurtari        20.01.2024                           13:30
Vora-Luzi 2008                   21.01.2024                          13:30
Besa-Burreli                       21.01.2024                           13:30

JAVA 18                                                
Korabi-Kastrioti                 28.01.2024                           13:30
Luzi 2008-Lushnja             28.01.2024                           13:30
Tomori-Apolonia              28.01.2024                           13:30
Bylis-Vora                            29.01.2024                           13:30
Flamurtari-Besa                 29.01.2024                           13:30
Burreli-Elbasani                 29.01.2024                           13:30

JAVA 19
Besa-Tomori                      03.02.2024                           13:30
Apolonia-Luzi                     03.02.2024                          13:30
Lushnja-Bylis                      03.02.2024                           13:30
Vora-Kastrioti                    03.02.2024                          13:30
Burreli-Korabi                    03.02.2024                           13:30
Elbasani-Flamurtari         04.02.2024                           17:00

TURI I 1/8-AVE I KUPËS SË SHQIPËRISË

Tirana-Korabi              24.01.2024      13:00
Egnatia-Lushnja          24.01.2024      13:00
Laçi-Dinamo                24.01.2024     13:00
Kukësi-Elbasani          24.01.2024     13:00
Erzeni-Bylis                 24.01.2024     13:00
Partizani-Apolonia      24.01.2024      17:00
Vllaznia-Flamurtari     24.01.2024      17:00
Teuta-Skënderbeu       24.01.2024     17:00

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img