Friday, May 24, 2024

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Lexo

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë e parë. Ndër to, emocionet më të shumta ishin në derbin verior, ku Tërbuni mundi në transfertë Besëlidhjen me rezultatin 2-3. Ndërkohë që fituan edhe Flamurtari ndaj Besës 2-1, Korabi ndaj Turbinës 2-1, Skënderbeu në transfertë me Luzin 2008 1-2 dhe Apolonia që mundi pastër Lushnjen me rezultatin 3-0.

Ndërkohë, java e katërt e kategorisë së parë vijon sot edhe me dy ndeshje të tjera, Tomori-Dinamo që luhet në stadiumin e Beratit duke filluar nga ora 12:30, si dhe sfida e orës 15:00 mes Burrelit dhe Orikut, takim që luhet në stadiumin e Burrelit, “Liri Ballabani”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img