Wednesday, May 22, 2024

Futboll-Kategoria e parë. Gardiani i Burrelit Kadri Birja largohet nga matjanët, destinacioni Butrinti i Sarandës

Lexo

Vazhdojne largimet nga ekipi i Burrelit teksa i radhes vjen nga porta. “Veriu Sport ” ka mesuar se gardiani Kadri Birja ka vendosur te mos rinovoj kontraten me ekipin verior.

Portieri e mbyll keshtu aventuren e tij me matjanet vetem pas 6 muajsh bashkëpunim. Arsyet e moszgjatjes se kontrates thuhet se jan familjare dhe tani Birja eshte nje lojtar i lire ne merkato.

Kujtojme qe me pare 33-vjeçari eshte aktivizuar me ekipe si Partizani Shkumbini Terbuni Dinamo Korabi Tomori Elbasani dhe FC A&N ne Kosove.

Nderkohe lajmet me te fundit e afrojne ish-portierin e shume ekipeve ne Kategorine e Pare me Butrintin e Sarandes aty ku drejtuesit e klubit i kan bere nje oferte zyrtare gardianit Elbasanas per te veshur fanellen e Butrintit.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img