Futboll-Kategoria e Parë/Java e pestë, fitojnë Bylis dhe Burreli, Tërbuni barazim me Shkumbinin

Lexo

Europiani i moshave-Kombëtarja U-17 mëson rivalët në eleminatore

Edhe Shqipëria U-17 ka mësuar sot emrat e rivalëve që do të ketë përballë në fazën kualifikuese të Europianit...

Liga e kampioneve-Eleminohet Barcelona. Bajerni dhe Benfika kalojnë në 16-she

Mundet edhe në Mynih, Benfika nuk gabon ndaj Dinamos së Kievit, siguron turin e 16-shesJanë luajtur të mërkurën 8...

Kategoria e parë e futbollit shqiptar luajti sot 8 ndeshjet saj, ballafaqime këto që prodhuan 19 gola. Për t’u theksuar është fitorja 0 me 5 në transfertë e Burrelit ndaj Besëlidhjes vendase.  Ndeshje kjo që konfirmon matjanët në një formë shumë të mirë sportive, ndërkohë që lezhjanët zhyten në krizë duke i thelluar problemet brenda skuadrës.

Ndërkohë, ballshiotët e Bylisit vazhdojnë të fitojnë dhe të kryesojnë kampionatin e kategorisë parë. Këtë radhë munden pastër Kortabin me rezultatin 3 me 0.

Në stadiumin “Ismail Xhemali” të Pukës, Tërbuni i drejtuar nga trajneri shkodran, Elvin Beqiri ka kërkuar me insistim fitoren tre pikëshe, por gjithësesi, në përfundim, një barazim 0 me 0 me Shkumbinin e traditave, nuk është keq.

BYLIS 3-0 KORABI(Antoni Beji 25′, Qardaku 27′, 90′),  BESËLIDHJA 0-5 BURRELI(Farruku 4′, 10′, Dibra 25′,  Branica 42′ ,Xhahysa 75′ ),  TËRBUNI 0-0 SHKUMBINI,  MALIQI-ERZENI 0-4(Mehmeti 30′, Ymeri 60′, 87′ , Tropolini 81′), TOMORI 2-0 APOLONIA(Pepa (p) 47′, Oshafi 76′),  BUTRINTI 1-1 VORA(Paterni 74′ / Kovaçi 63′),  BESA 2-0 LUSHNJA (Në Luz)(Canka 45+1′, Hyseni 49′),   TURBINA 0-1 POGRADECI(Alillari 13′)

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -