Monday, July 15, 2024

Gol në minutën e 97-të, Juventus mund Veronën 1-0, dhe merr kryesimin pas 1183 ditësh

Lexo

Një gol në frymën e fundit nga mbrojtësi i krahut u jep bardhezinjve tri pikë dhe vendin e parë

Në sfidën e katërt të së shtunës, në javën e 10-të të Serisë A, Juventus mundi Veronën 1-0 në minutën e 97-të falë një goditjeje të Cambiaso dhe u rikthye në krye e vetme pas 124 ndeshjesh dhe 1183 ditësh.

Dukej si një mbrëmje e përhumbur për bardhezinjtë, të cilët kishin dy gola të anuluar nga VAR-i: në minutën e 13-të gjuajtja e Kean e devijuar lehtë nga Vlahovic mposhti Montipò-n, por goli u anulua për shkak të një pozicioni milimetrik. Më pas Kean gjen sërish 1-0 me kokë në minutën e 53-të, por sërish VAR-i e anulon për shkak të një goditjeje ndaj Faraonit. Kur gjithçka dukej e humbur, vjen goli i Cambiaso pas një shtylle të Milik që shpërthu stadiumin.

Juve, në fakt, dominoi pjesën e dytë në të gjitha drejtimet, duke krijuar shumë mundësi sidomos pas hyrjes në fushë të Cambiaso, Chiesa dhe Milik. Mbi të gjitha, hyrja e dy të parëve ngriti rrotullimet e motorit të Juventusit, ndërsa polaku bëri që fiziku i tij të dominonte në zonë, diçka që Vllahoviç nuk arriti ta bënte. Oskar i fatit të keq, megjithatë, shkon për Kean, i cili u penalizua nga VAR. Duartrokitje për Allegrin që bëri lëvizjet e duhura fituese dhe po shijon portën e tij të 100-të të pastër në ndeshjet në shtëpi.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img