Hallaçi: “Kualifikimi është i hapur do ta vëmë në presion Teutën”

Lexo

Rraman Hallaçi, trajneri kuksian foli për ecurinë e lojës duke qenë i zhgënjyer disi nga arbitrimi për rastin e penalltisë së Teutës.

“Keqardhje që nuk shënuat? Përmbysje? Skuadra ka dominuar totalisht sidomos në pjesën e parë kemi krijuar raste, kemi mbajtur topin, u munduam. Nuk është se merrem me arbitrimin më vjen keq sepse arbitri nëse nuk e shikon një moment te penalltia nuk ka ndërhyrje nga prapa. Kishte dhe një rast tjetër për ne duhet të jemi te kujdesshëm futbollisti ka bërë faull ndaj Bytyçit, Daci.

Jam i kënaqur nga skuadra për çfarë prodhoi do të tentojmë patjetër kualifikimin është çdo gjë e hapur shresojmë që të arrijmë një kualifikim edhe arbitrat të jenë më të kujdesshëm edhe ne jemi të përqëndruar te loja kur ka raste të tilla të vjen keq. Daci ka bërë faull nga Bytyçit nuk e di çfarë të them.

Ndeshje pozitive sidomos pjesa e parë. reparti i sulmit, Barbosa pak i veçuar nga skuadra çfarë lojtarësh keni në sulm? Keni dëmtime, po vuani në sulm? Po është e vërtetë Barbosa pret shumë krose nga anësorët ai mundoohet në strëvitje e fundit. Më pas është vetëm barvosë dhe Rashiti janë të mjaftuëeshëm për këtë pjesë të kampionatit. Më vjen keq kur skuadra prodhon futboll nuk mu duk 11 metërsh ndoshta e keni parë më ndryshe.

Ka qenë dyluftim zgjidha më e mirë ishte të vazhdonte lojën. Mendoj që është një duel nuk kishte nevojë të vazhdonte loja

A mendon duke luajtur mirë dhe duke mos marrë rezultate penalizoheni psikologjikisht? Loja është garanci për vazhdimësinë. Kualifikimi është i hapur do ta vëmë në presion Teutën duhet të jemi tek porta nuk duhet të falim duhet ti shfrytëzojmë.”

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -