Tuesday, July 23, 2024

(Intervista) Europa League, të enjten ora 15.30, AEL Apollon Limasol-Vllaznia për Turin e Dytë, tekniku kuqeblu, Thomas Brdariç intervistë për mediat qipriote

Lexo

Ju bëtë një përmbysje të madhe ndaj Shirokit. Mendoni se ky do të jetë për një motivim ekstra për Vllazninë në prag të ndeshjeve me AEL-in?

Për ne ndeshja e parë e humbur 3-1 ndaj Shirokit ishte një makth ose më saktë një fillim i keq. Por, ne shpejt mësuam nga gabimet tona dhe në një nivel të tillë, gjithmonë duhet të sillesh më profesionalisht në ndeshjet evropiane. Kjo ishte mënyra për të përmbysur me 3-0.

Ndeshja në Qipro do të fillojë në 16:30, me temperatura të larta. Sa mund të ndikojë kjo te skuadra juaj?

Dritat në “Cirio stadium” ndoshta janë dëmtuar. Megjithatë, ky orar i fillimit të ndeshjes është caktuar. Skuadrat duhet ta kishin shmangur lojën në temperatura kaq të nxehta. Sigurisht që nuk do të jetë përvojë e mirë për ne.

Çfarë dini për AEL Limasolin?

Unë kam studiuar AEL-in, si çdo kundërshtar tjetër. Ne duhet të tregojmë një lojë shumë konkurruese për të pasur shpresë. Kemi përballë një ekip shumë cilësor, me futbollistë të shkëlqyeshëm dhe me përvojë.

Cilin prej tyre mund të veçoni?

AEL-i ka shumë futbollistë. Unë njoh Slobodan Medojeviçin. Gjithashtu, Brajan Pele, Bruno Santos, Manuel Torres dhe kroatin Babiç. Janë lojtarë shumë interesantë.

Cilat janë karakteristikat e Vllaznisë dhe çfarë prisni nga këto dy ndeshje me AEL-in?

Ne jemi një ekip që luftojmë së bashku, përmirësohemi dhe rritemi. Punojmë shumë dhe përpiqemi të korrigjojmë gabimet tona. Unë jam një trajner që u kushtoj vëmendje edhe detajeve më të vogla. Kjo është ajo që kam mësuar si futbollist. Kur nuk i lini asgjë rastësisë, gjithçka mund të bëhet e mundur. Ne do të bëjmë më të mirën.

Dëshironi të punoni në një të ardhme në Qipro?

Kam qenë shumë afër të luajturit me futbollin qipriot. Isha në kontakt me Apollon Limasolin, por një dëmtim më privoi nga kjo mundësi. Jam shumë mirë te Vllaznia, por pa vdyshim Qipro është gjithmonë një destinacion interesant. Aktualisht jam duke u përqendruar për sfidën me AEL-in dhe se si mund ta kalojmë në fazën tjetër kundër një ekipi shumë cilësor.

A do të jeni i pranishëm në stol?

Po, unë e kam shlyer dënimin, edhe pse ende nuk e di arsyen…

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img