Thursday, July 18, 2024

Italia merr një propozim nga Argjentina: Superkupa Maradona

Lexo

E përditshmja Olé lëshon një ide provokuese, por që mund të “përqafohet” nga dy federatat përkatëse. Nga Maracana dhe Wembley… te Diego Armando Maradona. Nga Argjentina vjen një propozim provokues, nisur nga gazeta Olè, që gjithashtu mund të mirëpritet nga dy federatat kombëtare: një ndeshje miqësore midis fitimtarëve të Copa America, Argjentinës dhe atyre të Euro 2020, Italisë, për nder të del Pibe de Oro i cili ndërroi jetë më 25 nëntor 2020, “Superkupa Maradona”.

Orari i ngjeshur i ekipeve kombëtare nuk ndihmon për të gjetur një datë të dobishme për sfidën e madhe, por ideja është nisur dhe fakti që në nëntor 2022 nuk do të ketë Kupë të Konfederatës sepse do të luhet Kupa e Botës në Katar, e bën më pak të mundur.

Por ku do të luhet kjo super ndeshje midis ekipit kombëtar të Mancinit, i cili u kthye në majën e Europës pas 53 vitesh, dhe të besuarve të Scalonit që fituan Kupën e Amerikës pas 28 vitesh? Ekzistojnë dy mundësi: Diego Armando Maradona, La Paternal dhe Diego Armando Maradona, Napoli.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img