Monday, May 20, 2024

Kukësi eleminon Tiranën dhe kualifikohet në finalen e Kupës së Shqipërisë

Lexo

Tirana 1-0 Kukësi (0-2) (Deliu 17′)

Tirana ka mposhtur Kukësin me rezultatin minimal 1-0, në ndeshjen e kthimit, të vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Por kjo fitore nuk i mjafton bardhebluve për të kalur më tej pasi në finalen e Kupës së Shqipërisë është kualifikuar Kukësi.

Goli i vetëm i sfidës u shënua nga Deliu në minutën e 17′ falë një goditje standarte. Pavarësisht tentativave, asnjëra prej skuadrave nuk shënoi dot më.

Sukses ky i rëndësishëm për skuadrën e Bledar Devollit, që iu fal fitores 2-0 në ndeshjen e parë. Në finale, Kukësi do të përballet me fituesin e çiftit Vllaznia-Egnatia.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img