Thursday, April 18, 2024

Kukësi po ringrihet. Verilindorët mundin Erzenin 2-1, vendos dopieta e La Torres

Lexo

Kukësi-Erzeni 2-1

Shënues: La Torre 67′, 86′ / Maliqi 30′

Kukesi:Tafas,Lala,Lamçe,Zhongo,Reci,Abdu,Momoh,Karlos,Basha,Rashiti,Kango Trajner:Stavri Nica

Erzeni:Hasanbelli,Maliqi,Sadiki,Atanda,Kacbufi,Peposhi,Alba,Kahrimanoviç,Migone,Meçja,Mihana Trajner:Alfred Deliallisi

Arbitra:Eldorjan Hamiti(Lezhe),Ani Koçiaj(Tirane),Endrit Veseli(Fushe-Kruje),Daniel Vrapi(Tirane) Var:Indrit Myrtja(Shkoder) Avar:Xhuljo Mani(Tirane) Delegat:Petrit Brahja(Tirane) Vezhgues:Ervis Peza(Tirane)

Kukesi permbys Erzenin dhe siguron tri pike teper te rendesishme per objektivin mbijetese. Skuadra e Stavri Nices fitoi 2-1 ne “Kukes Arena” kunder shijakasve. Duke u larguar perkohesisht nga vendi i fundit.

Bekim Maliqi perfitoi nga gabimet ne prapavijen e vendasve dhe kaloi Erzenin ne avantazh pas gjysem ore loje. Kukesi nuk u dorezua dhe shenoi dy golat e fitores ne fraksionin e dyte te sfides.

Me ane te peruanit Sebastian Latorre,i cili u fut ne fushe ne fillimin e pjeses se dyte. 25-vjeçari mposhti dy here portierin Hasanbelli. Duke shenuar dy gola me peshe dhe duke i dhuruar Kukesit nje fitore jetike.

Pavaresisht se miqte nga Shijaku tentuan barazimin, verilindoret menaxhuan avantazhin dhe ne fund festuan fitoren e pare ne shtepi. Dhe te dyten sezonale ne Superiore.

Skuadra e Nices po kalon një moment te mire, pasi regjistroi duelin e trete radhazi pa humbje. Kukesi tashme numeron 7 pike, duke parakaluar Dinamon dhe barazuar Laçin. Nderkohe qe Erzeni mbetet ne kuoten e 8 pikeve.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img