Kupa e Shqipërisë-Sot dy sfidat e fundit çerekfinale: Laçi-Egnatia dhe Partizani-Vllaznia

Lexo

Pas kualifikimit ne gjysmefinale te Tiranes dhe Teutes, sot eshte dita kur do te mesohen edhe dy skuadrat e fundit qe do te sigurojn bileten per ne fazen tjeter te Kupes se Shqiperise.

Dy takime mjaft interesante do te zhvillohen ne oren 13:00 dhe 17:00. Fillimisht e gjithe vemendja do te jete ne , aty ku vendasit presin Egnatian, me sfiden e pare mes tyre qe ka perfunduar 0-0.

Kurbinasit synojn kualifikimin ndersa cilesohen si eksperte e Kupes pasi shpesh vitet e fundit kane arritur deri ne finale. Nga krahu tjeter, Egnatia kerkon te shkruaj historine ne kete turne, pasi per here te pare kerkon gjysemfinalen e Kupes.

Gjithashtu, ne oren 17:00 Partizani do te kete nje mision te veshtire te permbys rezultatin 3-1 te sfides se pare e per te siguruar bileten e fundit per ne gjysmefinale.

Xhovani Kolela nuk ka çfar te humbas dhe demat do te luajn gjithçka per gjithçka ns kompleksin “Partizani”. Nderkohe shkodranet e udhehequr nga Mirel Josa do te pajtoheshin edhe me nje barazim apo nje humbje minimale per te vazhduar rrugetimin e tyre me tej.

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë

Dje

Tirana-Kastrioti(4-1, 2-2)

Kukësi-Teuta(0-2, 2-1)

Sotr

Laçi-Egnatia(0-0), ora 13:00                               

Partizani-Vllaznia(1-3), ora 16:00

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -