(Video) Veleçiku, drejt Kategorisë së Parë. Ada, në rrezik serioz për rënien nga kategoria.

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Me dy gola të shënuar nga Elbasani dhe Mehmetaj, Veleçiku i Koplikut ka mundur me rezultatin 2-0, Adën e Velipojës. Derbi shkodran i kategorisë së dytë, i luajtur në fushën sportive “Duli” të Koplikut për llogari të javës së 15-të të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Dytë paraqiste interes të madh për të dyja skuadrat.

Koplikasit e drejtuar nga trajneri Dritan Smajlaj, kërkonin fitoren për të vijuar në objektivin e tyre drejt kualifikimit në kategorinë e parë, ndërkohë që velipojakët të drejtuar nga trajneri Florian Frroku, aktualisht të fundit në tabelën e klasifikimit, janë në rrezik serioz për rënien një kategori më poshtë, atë të tretën.

Kanë triumfuar vendasit, të cilët tashmë me 30 pikët e grumbulluara renditen në vendin e katërt me pikë të barabarta me Valbonën e vendit të tretë, ndërkohë që në krye është Vora me 35 pikë e ndjekur nga Sopoti me 31 pikë.

Për trajnerin koplikas, Dritan Smajlaj, fitorja ndaj Adës ishte e merituar, madje, me rstet e krijuara, mund të ishte edhe më e thellë, ndërkohë që pati rezerva për gjykimin.

Për javën e ardhshme, atë të 16-tën, kalendari rezervon një deri tjetër shkodran shumë interesant, atë Ada-Murlani, takim që do të luhet ditën e shtunë në fushën sportive “Adriatik” të Velipojës.

(Video) Pamje nga ndeshja, Veleçiku-Ada, 2-0, si dhe pronocimi i trajnerit Smajlaj pas ndeshjes.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -