Kushtet e motit, FSHF, shtyn edhe Kategorinë Superiore

Lexo

Vora vazhdon projektin dhe konfirmon bashkëpunimin me Mërgjyshin edhe një sezon në krye të skuadrës

Edhe një tjetër trajner është konfirmuar për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për Artan Mërgjyshi i cili do të...

Zgjodhi Inter Miamin para katalanasve, Messi rrëfen: Ja pse nuk u ktheva te Barcelona

Lionel Messi i ka thënë lamtumirë PSG-së dhe ka vendosur të vazhdojë karrierën sportive në ligën amerikane të futbollit,...

Finalja e Kupës së Shqipërisë U17 Tirana-Vllaznia, live në RTSH Sport

Tirana dhe Vllaznia  U-17 vjeç do të ndeshen sot për trofeun e dytë sezonal, Kupën e Shqipërisë. Sfida nis në...

Kushtet e vështira të motit që kanë përfshirë vendin tonë kanë dhënë ndikimin e vet negativ edhe në mbarëvajtjen e aktiviteteve futbollistike kombëtare. E shtuna u shoqërua me moszhvillimin e disa ndeshjeve të kategorisë së parë, ndërkohë që nga ana e FSHF-së, e diela u vendos të mos ketë asnjë ndeshje futbolli. Fillimisht informacioni ishte vetëm për ndeshjet e planifikuara për kategorinë e dytë si dhe kampionatet e moshave të ditës së sotme. Por, në një informacion tjetër të mëpasshëm, pasi është analizuar dhe verifikuar situata në qytetet përkatëse, është vendosur që edhe kategoria Superiore të mos i zhvillojë ndeshjet e planifikuara për ditën e mërkurë të mesjavës së ardhshme. Nga sa bëhet e ditur, ndeshjet në fjalë do të zhvillohen fundjavën e ardhshme. Por, gjithsesi, nga ana e strukturave përkatëse të FSHF-së pritet një informacion më i detajuar për vijëmësinë e këtyre kampionateve, përfshirë edhe atë të Superiore.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -