Saturday, May 18, 2024

Letër në Redaksi-Sqarim i detyrum nga disa pseudo njerez e grupesh qe kerkojn te marrin autoresi te organizimit fantastik ne mbeshtetje te kampioneve Shkodrane

Lexo

Kur bahet nje organizim perfekt thjesht nga dashnija e pasioni per ekipin e Shkodres tone, siç ishte organizimi i Shkodranve qe jetojn ne Britani, ku per hir te s’vertetes udhetuan dhe 300 Milje per te mbeshtet kampionet tona, nga zilia per te pat “firmen” e organizimit po na trumbetohen emra si klubi Ilir, alsa apo tkz etj.

Thjesht mendoj qe duhet sqaru qe asnji organizat mledhse fondesh apo ekipe amatoresh as dhe naj “vipe” psjane dhe as kane qene pjese apo organizator te tifozave te Vllaznise ne asnji nga tribunat qe dominoheshin nga Shkodrane dhe Shqiptare per te mbeshtet vajzat e Vllaznise.

Tifozat pjese e shume faqeve tifozash te Vllaznise qe diten e perfundimit te shortit filluan bashkpunimin ner grupe Whats up per te organizu blemjen e biletave ne grup qe te mundesohej te ishim tane bashke dhe te dominonim te pakten gjysen e tribunave qe ja arritem me sukses ku ne stadium ner 3022 veta te pranishem flitet qe ishin mbi 1600 Shkodrane e Shqiptare.

Ne nje nga grupet e Whats up u hodh ideja qe ti behej si dhurate simbolike nje kupe kampioneve tona dhe kostoja do merrej persiper nga kush te kishte deshire me qellimin qe tmos kishte autoresi personale por kolektive dhe u arrit me shume sukses tu dhurohej nga disa tifoza siç e keni pare dhe videot ner faqe te ndryshme.

Ishte spontane nga te gjithe ne ate grup dhe blerja e mbi 300/400 biletave per ata qe skishin mundsi, ku pata fat te isha dhe une pjese e atij grupi pa Kryetar por thjesht tifoze me zemer.

Dhe me lanen dopjon mu tua prezantoj vajzave pasi asnje sdonte te fliste dhe bashke me ta bame nje tekst te shpejte me fjale zemre pasi ishte vone ne mbremje.

Ne fakt u telefonuam nga nje ekip amatoresh ku na kerkohej ti siguronim rreth 200 bileta falas meqe do na sillnin “vipa” te panjoftun aty apo dhe ndonje ish deputet qe per nje gote raki te sillet tane diten si qeni torbes, gje qe ne iu pergjigjem qe skemi asnje tager te siguronim bileta falas as per vete(e turpshme te kerkosh bilete falas kur kostoja ishte vetem £10) dhe meqe kan mbeshtetje dhipash ata mund ti blenin dhe tu shperndanin njerezve meqe operojne me fonde ish deputetesh ose dhe pse jo ti shtronin nje dreke ekipit.

Ne ishim aty thjesht si tifoze te Vllaznise dhe pamvarsisht qe lejuam te vendoseshin flamuj me emertime e tituj qe skishin asnje lidhje me ata tifoze ner tribuna por skishim asnje interes tna dilte emri app dhe cili grup i Whats up ishim sepse ishim aty per kampionet tona dhe kaq.

Me respekt Taulant Omi-Londër, 28 tetor 2022

Nga nje tifoz i thjeshte i Vllaznise

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img