Thursday, May 30, 2024

Liga e Kampioneve-Atletiko fiton të parën, Dortmundi shpreson

Lexo

De Paul dhe Lino i japin Colchoneros një avantazh të dyfishtë në pjesën e parë, Haller mbyll diferencën në pjesën e dytë: kualifikimi i hapur

Atletico Madrid kryeson çerekfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmundit duke e fituar ndeshjen e parë 2-1 në Civitas Metropolitano. Colchoneros shfrytëzuan një pjesë të parë të konfuzionit total nga ana e verdhezinjve verdhezinjve, duke kaluar në avantazh me De Paul (4′) dhe duke dyfishuar epërsinë me Lino (32′).

Në pjesën e dytë, gjermanët mbyllën diferencën duke shënuar me Hallerin (81′) dhe goditën dy traversa. Në ndeshjen e kthimit në Westfalenstadion, Atletico do të startojë me avantazhin minimal.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img