Saturday, May 18, 2024

Marjo Mitaj, zbulimi i kombëtares kuqezi. 20 vjeçari nga Vermoshi i Malësisë së Madhe, i është mirënjohës Sivinjos për besimin dhe këshillat që i jep

Lexo

Prononcimi i Mario Mitajt, dhënë për “Supersport” pas ndeshjes, Shqipëri-Bullgari”, 2-0

Sekreti që erdhe me kaq potencë në kombëtare…

Unë të falënderoj trajner që më ka dhënë besimin. Shpresoj t’ia kem zbardhur fytyrë dhe shpërblej besimin dhe të jem për shumë vite në Kombëtare. Dua të kontribuoj dhe shpërbe dhe t’ia shpërblejë Kombëtares.

 Udhëzimet e trajnerit…

Gjatë gjithë lojës trajneri mundohet që të më ndihmojë dhe këshillat e tij ma bëjnë lojën më të thjeshtë.

 Driblimet, udhëzim i trajnerit apo inciativë?

Ishte edhe nga trajneri, por edhe iniciativa ime. Më pëlqen që të përfshihem sa më shumë në fazën sulmuese dhe të krijo raste për gol.

 Luan më shumë në Kombëtare sesa në klub, pse ndodh kjo?

Këtë pyetje duhet t’ia bëni trajnerit të Lokomotivës së Moskës. Unë për veti nuk e di. Mundësi për të lëvizur?  Mund të jetë edhe momenti me ndryshuar klub, le të shikojmë se çfarë do të ndodhë në janar.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img