Thursday, February 22, 2024

Merkato-Roko Vata, nga Skocia në serinë A italiane

Lexo

Talenti 18-vjeçar Roko Vata, mund të hedh një hap të madh në karrierën e tij. Djali i ish-kapitenit të Kombëtares, Rudi Vata, pritet të largohet nga Sëlltik, teksa të shumta kanë qenë interesimet për të nga klube të rëndësishme Europiane.

Mediat italiane raportojnë se, Atalanta është skuadra që interesohet më shumë për shërbimet e lojtarit shqiptar. Ka shumë gjasa që ky transferim të ndodh në merkaton e janarit dhe Roko t’i bashkohet Serisë A.

Edhe pse nuk është provuar në nivele të larta, Roko ka shënuar 11 gola në 18 paraqitje këtë sezon deri më tani, duke u vlerësuar si një nga talentet më premtues të momentit.(Panorama Sport)

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img