Wednesday, July 24, 2024

Mungon Lulaku, por Belgjika nuk fal, fiton 1-0 përballë Serbisë

Lexo

Ndeshja miqësore në Leuven përfundon 1-0 për Djajtë e Kuq falë Carrascos

Belgjika vazhdon marshimin e saj triumfal me Domenico Tedescon, fiton edhe në miqësore: 1-0 ndaj Serbisë të udhëhequr nga një Vllahovic hije, i cili ishte në fushë për 66 minuta pa asnjë ndikim. Ndeshja miqësore, e luajtur në Leuven, ishte me dyer të mbyllura dhe trajneri nxori një ekip eksperimental. Lukaku u la pushim (në tribunë me Saelemaekers) dhe qendërsulmues ishte Openda, i mbështetur nga Johan Bakayoko (PSV) dhe Yannick Carrasco, por mbi të gjitha Vermeeren (Antëerp) me vlerësim të lartë.

Sfida mori drejtim pas shtatëdhjetë sekondash, për shkak të një gabimi të bujshëm të Pavlovic. Mbrojtësi i Salzburgut humbi pasimin dhe detyroi Rajkovic të bëjë një dalje të nxituar, e cila nuk është fituese: Yannick Carrasco përfiton dhe shënon 1-0 me portë bosh. Openda humbi mundësinë për të dytin, ndërsa Serbia goditi shtyllën me Djuricic. Fundi i pjesës së parë ishte i gjithi belg, me dy raste për Openda, por rezultati nuk ndryshoi.

Ndryshime në pjesën e dytë që ringjallë Serbinë, e cila arriti të godiste traversën në minutën e 88-të me goditjen e Djuricic pas asistimit të Kostic dhe ishte afër barazimit në shtesë me Zivkovic. Megjithatë, Belgjika fiton, me Tedesco që merr udhëzime të shkëlqyera nga lojtarët e tij të rinj, mbi të gjitha anësori Deman (Werder Bremen).

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img