Wednesday, June 19, 2024

Olympiacos mund Fiorentinen 1-0 dhe shpallet fitues i Conference League, dështon përsëri. Trofeu i parë për grekët

Lexo

Një goditje me kokë nga El Kaabi në minutën e 116-të dënoi italianët me humbjen e dytë radhazi në këtë kompeticion. Trofeu i parë për grekët

Finalja e Conference League ende e hidhur për Fiorentinën, e cila u mund 1-0 në Athinë pas kohës shtesë nga Olympiacos: për grekët dhe gjithë Greqinë është trofeu i parë ndërkombëtar në histori. Një ndeshje që nuk u ngjit në nivelin e një finaleje, shumë pak emocione në 120 minuta.

Terracciano është i kujdesshëm në mundësinë e krijuar për Podence dy herë në pjesën e parë dhe më pas me Jovetic në shtesë, ndërsa për italianët mundësia më e mirë vjen me Kouamé që godet keq. Në minutën e 110-të portieri grek i thotë jo Ikoné. Më pas në minutën e 116-të El Kaabi, deri atëherë në hije, zhytet me kokë para Terracciano-s dhe i jep trofeun Olympiacosit.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img