Thursday, May 30, 2024

Pas 12 vitesh Kukësi bie zyrtarisht nga Kategoria Superiore, triumfon Teuta

Lexo

Kukësi ka rënë zyrtarisht nga Superiorja. Humbja e fundit ndaj Teutës e vlefshme për javën e 33-të të Abissnet Superiore, mbylli të gjitha dilemat për verilindorët, që sezonin e ardhshëm, do të luajnë në Kategorinë e Parë.

Sa i përket ndeshjes, durrsakët, triumfuan me rezultatin 0-2 në transfertë, falë golave të Dacit në fundin e pjesës së parë dhe Boçit në minutën e 89-të.

Kjo fitore, ngjite Teutën në vendin e shtatë me 41 pikë, ndërsa Kukësi mban vendin e fundit me 26 pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img