Thursday, May 30, 2024

Përplasje mes tifozëve të Juves dhe Atalantës para finales

Lexo

Hetimet po vazhdojnë për të rindërtuar saktësisht atë që ka ndodhur

Rreth njëqind ultras të Juventusit dhe Atalantës u përfshinë në përplasjet që ndodhën në provincën e Arezzo. Problemet më të mëdha, sipas rindërtimit të policisë, janë regjistruar në komunën e San Giovanni Valdarno. Makinat dhe furgonat e tifozëve të Atalantës u takuan në një parking me tifozët e Juventusit.

Përleshje, me hedhje të sendeve, e cila përfundoi me mbërritjen e policisë. Në pamje të patrullës, të angazhuar në shërbimet e kontrollit, mbështetësit e dy skuadrave janë larguar me vrap duke lënë në tokë shenja të përplasjeve si shishe dhe kanaçe. Hetimet po zhvillohen për të rindërtuar saktësisht atë që ka ndodhur. Në zonën e shërbimit Arno, në provincën e Firences, prania e policisë ka penguar kontaktin mes dy grupeve të tifozëve.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img